TDK Corporation SPM5015T-3R3M
SPM5015T-3R3M picture photo
Mfg. Part Number
SPM5015T-3R3M
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 3.3A 89.1 MOHM
Datasheet Download
SPM5015T-3R3M.pdf
Availability of SPM5015T-3R3M
QUANTITY
SPM5015T-3R3M Order Process
Ship out your order
Specifications of SPM5015T-3R3M
Internal Part NumberEIS-SPM5015T-3R3M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSPM Series Power Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating3.3A
Current - Saturation4.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)89.1 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPM5015T-3R3M
Related LinksSPM501, SPM5015T-3R3M Datasheet, TDK Corporation Distributor
SPM5015T-3R3M Details Description
Related parts for SPM5015T-3R3M
IC REG LDO 5V SOT223 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 32VAC 63VDC datasheet.pdf
VOLTAGE OUTPUT UNIT FOR E5ZE datasheet.pdf
HEADER 11POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC LIU T1/E1/J1 16CH SH 484BGA datasheet.pdf
1.25MM F/L 20POS 32AWG 150MM datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf