TDK Corporation SPM5020T-1R0M-CA
SPM5020T-1R0M-CA picture photo
Mfg. Part Number
SPM5020T-1R0M-CA
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 6A 25.3 MOHM SMD
Datasheet Download
SPM5020T-1R0M-CA.pdf
Availability of SPM5020T-1R0M-CA
QUANTITY
SPM5020T-1R0M-CA Order Process
Ship out your order
Specifications of SPM5020T-1R0M-CA
Internal Part NumberEIS-SPM5020T-1R0M-CA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesSPM5020-CA
PackagingBulk
TypeWirewound
Material - CorePowdered Iron
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating6A
Current - Saturation8.3A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)25.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.213" L x 0.201" W (5.40mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPM5020T-1R0M-CA
Related LinksSPM5020T, SPM5020T-1R0M-CA Datasheet, TDK Corporation Distributor
SPM5020T-1R0M-CA Details Description
Related parts for SPM5020T-1R0M-CA
IC ADC 12BIT HS LC2MOS 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 8W datasheet.pdf
FILTER 3-PHS 3-WR 2-STG SCRW 50A datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 10% 630VDC datasheet.pdf
CTV 23C 21#20 2#16 PIN J/N REC datasheet.pdf
5100UF 10V 25.4X54 105C AXI datasheet.pdf
560UF 400V 35X60MM 85C 10000H datasheet.pdf