Samsung Semiconductor, Inc. SPMWHT221MD5WAVKS0
SPMWHT221MD5WAVKS0 picture photo
Mfg. Part Number
SPMWHT221MD5WAVKS0
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED WARM WHITE 3000K 80CRI 2SMD
Datasheet Download
SPMWHT221MD5WAVKS0.pdf
Availability of SPMWHT221MD5WAVKS0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SPMWHT221MD5WAVKS0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPMWHT221MD5WAVKS0
Internal Part NumberEIS-SPMWHT221MD5WAVKS0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
PCN Obsolescence/ EOLLM231A Series EOL
Standard Package4,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test25 lm (20 lm ~ 30 lm)
Current - Test65mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)2.86V
Lumens/Watt @ Current - Test134 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max150mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Thermal Resistance of Package20°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPMWHT221MD5WAVKS0
Related LinksSPMWHT221, SPMWHT221MD5WAVKS0 Datasheet, Samsung Semiconductor, Inc. Distributor
SPMWHT221MD5WAVKS0 Details Description
Related parts for SPMWHT221MD5WAVKS0
CAP CER 220PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 27 CKTS LGT 102 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 16POS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 14KV SCREW datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf