Eaton (formerly Cooper Bussmann) SPP-4F200
SPP-4F200 picture photo
Mfg. Part Number
SPP-4F200
Brief Description
FUSE MOD 200A 700V BLADE
Datasheet Download
SPP-4F200.pdf
Availability of SPP-4F200
QUANTITY
SPP-4F200 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPP-4F200
Internal Part NumberEIS-SPP-4F200
Fuse Type-
Voltage - Rated700VAC
Current200A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPP-4F200
Related LinksSPP-, SPP-4F200 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SPP-4F200 Details Description
Related parts for SPP-4F200
INSERT VOLT SELECTOR PEM MARKED datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG BUCK MULTIPLE QD TO220-7 datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
OSC XO 41.625MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf