Eaton (formerly Cooper Bussmann) SPP-4F400
SPP-4F400 picture photo
Mfg. Part Number
SPP-4F400
Brief Description
FUSE MOD 400A 700V BLADE
Datasheet Download
SPP-4F400.pdf
Availability of SPP-4F400
QUANTITY
SPP-4F400 Order Process
Ship out your order
Specifications of SPP-4F400
Internal Part NumberEIS-SPP-4F400
Fuse Type-
Voltage - Rated700VAC
Current400A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SPP-4F400
Related LinksSPP-, SPP-4F400 Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
SPP-4F400 Details Description
Related parts for SPP-4F400
TRANS NPN HF FT=12GHZ SOT-363 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR PCF8883 datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf