Laird Technologies IAS SQ1853PNF
SQ1853PNF picture photo
Mfg. Part Number
SQ1853PNF
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT 1850-1990MHZ 3.5DBI N FEMALE
Datasheet Download
SQ1853PNF.pdf
Availability of SQ1853PNF
QUANTITY
SQ1853PNF Order Process
Ship out your order
Specifications of SQ1853PNF
Internal Part NumberEIS-SQ1853PNF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band)1.9GHz
Frequency Range1.85GHz ~ 1.99GHz
Antenna TypePanel
Number of Bands1
VSWR1.5
Return Loss-
Gain3.5dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Female
Ingress Protection-
Mounting TypeChassis Mount
Height (Max)-
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQ1853PNF
Related LinksSQ18, SQ1853PNF Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
SQ1853PNF Details Description
Related parts for SQ1853PNF
FIXED IND 2.2UH 18A 3.05 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP FILM 1.3UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 152KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 60 POS datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 10A TO220AB datasheet.pdf