Bel Fuse Inc. SQ24S15033-PSN0
SQ24S15033-PSN0 picture photo
Mfg. Part Number
SQ24S15033-PSN0
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W
Datasheet Download
SQ24S15033-PSN0.pdf
Availability of SQ24S15033-PSN0
QUANTITY
SQ24S15033-PSN0 Order Process
Ship out your order
Specifications of SQ24S15033-PSN0
Internal Part NumberEIS-SQ24S15033-PSN0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)15A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation2kV (2000V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SMD Module, 1/8 Brick
Size / Dimension2.30" L x 0.90" W x 0.27" H (58.4mm x 22.8mm x 7.0mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency88%
Power (Watts) - Max50W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQ24S15033-PSN0
Related LinksSQ24S15, SQ24S15033-PSN0 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SQ24S15033-PSN0 Details Description
Related parts for SQ24S15033-PSN0
CONVERTER DC/DC +/-5V OUT 1W datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
XBEE ZNET 2.5 1MW PCB ANT AT datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
INSERT MALE 16POS CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 100MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf