AVX Corporation SQCA5A121JATWE
SQCA5A121JATWE picture photo
Mfg. Part Number
SQCA5A121JATWE
Brief Description
CAP CER 120PF 50V 0605
Datasheet Download
SQCA5A121JATWE.pdf
Availability of SQCA5A121JATWE
QUANTITY
SQCA5A121JATWE Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCA5A121JATWE
Internal Part NumberEIS-SQCA5A121JATWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package100
SeriesSQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCA5A121JATWE
Related LinksSQCA5A1, SQCA5A121JATWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCA5A121JATWE Details Description
Related parts for SQCA5A121JATWE
SURGE SUPP 65V BIDIR DO-214AA datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 800MA 250VAC/VDC datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 6.49 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf