AVX Corporation SQCA5A221JATME
SQCA5A221JATME picture photo
Mfg. Part Number
SQCA5A221JATME
Brief Description
CAP CER 220PF 50V 0605
Datasheet Download
SQCA5A221JATME.pdf
Availability of SQCA5A221JATME
QUANTITY
SQCA5A221JATME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCA5A221JATME
Internal Part NumberEIS-SQCA5A221JATME
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
SeriesSQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCA5A221JATME
Related LinksSQCA5A2, SQCA5A221JATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCA5A221JATME Details Description
Related parts for SQCA5A221JATME
CAP FILM 0.022UF 5% 800VDC RAD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 40KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 18POS 5.0MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
MOD SMART PWR STAGE 2MHZ 31MLP datasheet.pdf
CAP FILM 750PF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf