AVX Corporation SQCA5A331JATWE
SQCA5A331JATWE picture photo
Mfg. Part Number
SQCA5A331JATWE
Brief Description
CAP CER 330PF 50V 0605
Datasheet Download
SQCA5A331JATWE.pdf
Availability of SQCA5A331JATWE
QUANTITY
SQCA5A331JATWE Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCA5A331JATWE
Internal Part NumberEIS-SQCA5A331JATWE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package100
SeriesSQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCA5A331JATWE
Related LinksSQCA5A3, SQCA5A331JATWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCA5A331JATWE Details Description
Related parts for SQCA5A331JATWE
TRIAC 200V 10A TO220 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.1A 8DFN datasheet.pdf
IC MONO MULTIVIBRATOR TSOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
IC MCU ARM 32KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 154 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 251MA 2 OHM TH datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf