AVX Corporation SQCA5A681JATME
SQCA5A681JATME picture photo
Mfg. Part Number
SQCA5A681JATME
Brief Description
CAP CER 680PF 50V 0605
Datasheet Download
SQCA5A681JATME.pdf
Availability of SQCA5A681JATME
QUANTITY
SQCA5A681JATME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCA5A681JATME
Internal Part NumberEIS-SQCA5A681JATME
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
SeriesSQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCA5A681JATME
Related LinksSQCA5A6, SQCA5A681JATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCA5A681JATME Details Description
Related parts for SQCA5A681JATME
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 2W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 1.84K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 55MHZ 10UQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE USC datasheet.pdf
Connector Receptacle 96 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 50V UMT3F datasheet.pdf