AVX Corporation SQCA5A821JATME
SQCA5A821JATME picture photo
Mfg. Part Number
SQCA5A821JATME
Brief Description
CAP CER 820PF 50V 0605
Datasheet Download
SQCA5A821JATME.pdf
Availability of SQCA5A821JATME
QUANTITY
SQCA5A821JATME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCA5A821JATME
Internal Part NumberEIS-SQCA5A821JATME
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
SeriesSQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCA5A821JATME
Related LinksSQCA5A8, SQCA5A821JATME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCA5A821JATME Details Description
Related parts for SQCA5A821JATME
CAP CER 1500PF 630V C0G 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 20UF 350V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 50POS 3A datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 3.5MM datasheet.pdf
RES 117K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
IC CABLE EQUALIZER 16WQFN datasheet.pdf
TUBING PTFE NATURAL 100' datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
MICRO 31 M 6" RBW JACKP datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 630VDC datasheet.pdf
24P+PE FEMALE INSERT 16A 500V/UL datasheet.pdf