AVX Corporation SQCAEA0R8BAJME
SQCAEA0R8BAJME picture photo
Mfg. Part Number
SQCAEA0R8BAJME
Brief Description
CAP CER 0.80PF 150V 0605
Datasheet Download
SQCAEA0R8BAJME.pdf
Availability of SQCAEA0R8BAJME
QUANTITY
SQCAEA0R8BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCAEA0R8BAJME
Internal Part NumberEIS-SQCAEA0R8BAJME
Standard Package2,000
SeriesSQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.80pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCAEA0R8BAJME
Related LinksSQCAEA0, SQCAEA0R8BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCAEA0R8BAJME Details Description
Related parts for SQCAEA0R8BAJME
FIXED IND 100UH 300MA 1.27 OHM datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 40POS W/KEY TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO35 datasheet.pdf
LED 7SEG 1" SGL 565NM YLW CC datasheet.pdf
RES .15 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC ADC 8BIT DUAL CMOS 28SSOP datasheet.pdf
IC CLOCK GEN 3.3V/5V 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 300V 1111 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf