AVX Corporation SQCAEA390GAJWE
SQCAEA390GAJWE picture photo
Mfg. Part Number
SQCAEA390GAJWE
Brief Description
CAP CER 39PF 150V 0605
Datasheet Download
SQCAEA390GAJWE.pdf
Availability of SQCAEA390GAJWE
QUANTITY
SQCAEA390GAJWE Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCAEA390GAJWE
Internal Part NumberEIS-SQCAEA390GAJWE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package100
SeriesSQ
PackagingTray - Waffle
Capacitance39pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated150V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0605 (1613 Metric)
Size / Dimension0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.57mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCAEA390GAJWE
Related LinksSQCAEA3, SQCAEA390GAJWE Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCAEA390GAJWE Details Description
Related parts for SQCAEA390GAJWE
CABLE FOR BOARD WV4DACIF datasheet.pdf
CONN RCPT 46POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FET RF LDMOS 240W H33288-2 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
RES 51 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
MODULE DC/DC 8TH BRICK 5V 12A datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 8SOIC datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CONN RING INSUL datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf