AVX Corporation SQCB5A332JATME\500
SQCB5A332JATME\500 picture photo
Mfg. Part Number
SQCB5A332JATME\500
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V 1111
Datasheet Download
SQCB5A332JATME\500.pdf
Availability of SQCB5A332JATME\500
QUANTITY
SQCB5A332JATME\500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCB5A332JATME\500
Internal Part NumberEIS-SQCB5A332JATME\500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCB5A332JATME\500
Related LinksSQCB5A332, SQCB5A332JATME\500 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCB5A332JATME\500 Details Description
Related parts for SQCB5A332JATME\500
CABLE D-SUB-AFM37B/AE37G/AFM37B datasheet.pdf
CONN SOCKET 50POS VERT 1MM SMD datasheet.pdf
CONN HSG R/A INLINE PLUG 2POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 82 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf