AVX Corporation SQCB7A3R3BAJME
SQCB7A3R3BAJME picture photo
Mfg. Part Number
SQCB7A3R3BAJME
Brief Description
CAP CER 3.3PF 500V 1111
Datasheet Download
SQCB7A3R3BAJME.pdf
Availability of SQCB7A3R3BAJME
QUANTITY
SQCB7A3R3BAJME Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCB7A3R3BAJME
Internal Part NumberEIS-SQCB7A3R3BAJME
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCB7A3R3BAJME
Related LinksSQCB7A3, SQCB7A3R3BAJME Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCB7A3R3BAJME Details Description
Related parts for SQCB7A3R3BAJME
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
WASHER SHOULDER #6 POLY SULFIDE datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CONV DC/DC FLASH MEMORY 8SOIC datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 35POS VERT datasheet.pdf
2.00MM UNSHROUDED HDR datasheet.pdf
MINI LATCH HSG .100X.200CC DR datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 18AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
WOUND BEAD UH datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf