AVX Corporation SQCB7M150JAT1A
SQCB7M150JAT1A picture photo
Mfg. Part Number
SQCB7M150JAT1A
Brief Description
CAP CER 15PF 500V 1111
Datasheet Download
SQCB7M150JAT1A.pdf
Availability of SQCB7M150JAT1A
QUANTITY
SQCB7M150JAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCB7M150JAT1A
Internal Part NumberEIS-SQCB7M150JAT1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package2,000
SeriesSQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientM
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCB7M150JAT1A
Related LinksSQCB7M1, SQCB7M150JAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCB7M150JAT1A Details Description
Related parts for SQCB7M150JAT1A
LED RED CLEAR AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
CONN MINI D RCPT 100POS VERT T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 270 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG WHITE SHLD datasheet.pdf
BIT HEX 5/32" 1.93" 10/PK datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 256FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD datasheet.pdf