AVX Corporation SQCSVA220JAT1A
SQCSVA220JAT1A picture photo
Mfg. Part Number
SQCSVA220JAT1A
Brief Description
CAP CER 22PF 250V 0603
Datasheet Download
SQCSVA220JAT1A.pdf
Availability of SQCSVA220JAT1A
QUANTITY
SQCSVA220JAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of SQCSVA220JAT1A
Internal Part NumberEIS-SQCSVA220JAT1A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientA
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.76mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQCSVA220JAT1A
Related LinksSQCSVA2, SQCSVA220JAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
SQCSVA220JAT1A Details Description
Related parts for SQCSVA220JAT1A
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Power) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP 26-30AWG MICRO-D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONTINUITY TEST PROBE datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
RES 162K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf