Bel Fuse Inc. SQE48T30033-NGA0G-S100
SQE48T30033-NGA0G-S100 picture photo
Mfg. Part Number
SQE48T30033-NGA0G-S100
Brief Description
DC/DC CONVERT 3.3V 30A
Datasheet Download
SQE48T30033-NGA0G-S100.pdf
Availability of SQE48T30033-NGA0G-S100
QUANTITY
SQE48T30033-NGA0G-S100 Order Process
Ship out your order
Specifications of SQE48T30033-NGA0G-S100
Internal Part NumberEIS-SQE48T30033-NGA0G-S100
FamilyDC DC Converters
SeriesSQE48
PackagingBulk
TypeIsolated Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)30A
Power (Watts) - Manufacture Series99W
Voltage - Isolation2.25kV (2250V)
FeaturesRemote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.8mm x 10.3mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency90.5%
Power (Watts) - Max99W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQE48T30033-NGA0G-S100
Related LinksSQE48T30033, SQE48T30033-NGA0G-S100 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SQE48T30033-NGA0G-S100 Details Description
Related parts for SQE48T30033-NGA0G-S100
HOOK-UP STRND 24AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% 1210 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 1.13M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
COLLET FFA.2E. - 3.5MM DIA datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 33PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf