Yageo SQP10AJB-2R7
SQP10AJB-2R7 picture photo
Mfg. Part Number
SQP10AJB-2R7
Brief Description
RES 2.7 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
SQP10AJB-2R7.pdf
Availability of SQP10AJB-2R7
QUANTITY
SQP10AJB-2R7 Order Process
Ship out your order
Specifications of SQP10AJB-2R7
Internal Part NumberEIS-SQP10AJB-2R7
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.374" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (9.50mm x 9.00mm x 48.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQP10AJB-2R7
Related LinksSQP10A, SQP10AJB-2R7 Datasheet, Yageo Distributor
SQP10AJB-2R7 Details Description
Related parts for SQP10AJB-2R7
PC BOARD CEM1 EPOXYGLASS 4.5X8.5 datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 140V 22A datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 2GBIT 168BGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 487MA 880 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
IC RF DSA 7BIT 50 OHM 32-QFN datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf