Yageo SQP10AJB-4R3
SQP10AJB-4R3 picture photo
Mfg. Part Number
SQP10AJB-4R3
Brief Description
RES 4.3 OHM 10W 5% AXIAL
Datasheet Download
SQP10AJB-4R3.pdf
Availability of SQP10AJB-4R3
QUANTITY
SQP10AJB-4R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of SQP10AJB-4R3
Internal Part NumberEIS-SQP10AJB-4R3
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)10W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.374" x 0.354" Rectangular x 1.890" L (9.50mm x 9.00mm x 48.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQP10AJB-4R3
Related LinksSQP10A, SQP10AJB-4R3 Datasheet, Yageo Distributor
SQP10AJB-4R3 Details Description
Related parts for SQP10AJB-4R3
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 55A 120VAC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 165MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 18AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
MINI MI II 1ROW WAFER ASSY 9CKT datasheet.pdf
1/2" CIRCLES - 5/PK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 6A 125V datasheet.pdf