TT Electronics/BI SQS16A51R0JSLF
SQS16A51R0JSLF picture photo
Mfg. Part Number
SQS16A51R0JSLF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 8 RES 51 OHM 16SSOP
Datasheet Download
SQS16A51R0JSLF.pdf
Availability of SQS16A51R0JSLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
SQS16A51R0JSLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SQS16A51R0JSLF
Internal Part NumberEIS-SQS16A51R0JSLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert. of Compliance
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 13/Dec/2013
Standard Package100
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSQSxxA
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)51
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Number of Pins16
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-QSOP, 16-SSOP
Size / Dimension0.193" L x 0.154" W (4.89mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQS16A51R0JSLF
Related LinksSQS16A5, SQS16A51R0JSLF Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
SQS16A51R0JSLF Details Description
Related parts for SQS16A51R0JSLF
IC CLK BUFFER 1:9 800MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 31POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 1.5A datasheet.pdf