TT Electronics/BI SQS24B4701GSLF
SQS24B4701GSLF picture photo
Mfg. Part Number
SQS24B4701GSLF
Brief Description
RES ARRAY 23 RES 4.7K OHM 24SSOP
Datasheet Download
SQS24B4701GSLF.pdf
Availability of SQS24B4701GSLF
QUANTITY
SQS24B4701GSLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SQS24B4701GSLF
Internal Part NumberEIS-SQS24B4701GSLF
Standard Package56
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSQSxxB
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±2%
Number of Resistors23
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-QSOP, 24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQS24B4701GSLF
Related LinksSQS24B4, SQS24B4701GSLF Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
SQS24B4701GSLF Details Description
Related parts for SQS24B4701GSLF
FIXED IND 2.7UH 464MA 750 MOHM datasheet.pdf
IC XLATOR LVPECL-LVTTL DFF 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 20PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS DUAL 0.5MM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN +/-15V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 15A SYNC 34PQFN datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf