TT Electronics/BI SQS24B5101GSLF
SQS24B5101GSLF picture photo
Mfg. Part Number
SQS24B5101GSLF
Brief Description
RES ARRAY 23 RES 5.1K OHM 24SSOP
Datasheet Download
SQS24B5101GSLF.pdf
Availability of SQS24B5101GSLF
QUANTITY
SQS24B5101GSLF Order Process
Ship out your order
Specifications of SQS24B5101GSLF
Internal Part NumberEIS-SQS24B5101GSLF
Standard Package56
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesSQSxxB
PackagingTube
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±2%
Number of Resistors23
Number of Pins24
Power Per Element100mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case24-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package24-QSOP, 24-SSOP
Size / Dimension0.341" L x 0.154" W (8.65mm x 3.90mm)
Height0.069" (1.75mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SQS24B5101GSLF
Related LinksSQS24B5, SQS24B5101GSLF Datasheet, TT Electronics/BI Distributor
SQS24B5101GSLF Details Description
Related parts for SQS24B5101GSLF
D-SUB CABLE - MMM09K/MC10M/X datasheet.pdf
Crystal 16.6660MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 150NS 28EDIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 8CH 50MSPS 68-LLP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 1.27MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 76POS datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ RRO 6SOT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf