AVX Corporation SR071C332KARAP2
SR071C332KARAP2 picture photo
Mfg. Part Number
SR071C332KARAP2
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
SR071C332KARAP2.pdf
Availability of SR071C332KARAP2
QUANTITY
SR071C332KARAP2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR071C332KARAP2
Internal Part NumberEIS-SR071C332KARAP2
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.100" (2.54mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR071C332KARAP2
Related LinksSR071C3, SR071C332KARAP2 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR071C332KARAP2 Details Description
Related parts for SR071C332KARAP2
CONN SPRING CONT 25 POS .197 SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 16A DPAK datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:18 200MHZ 32TQFP datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V 1% BP 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 0.047UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
HOOD SDH 15 POS STR W/LATCHES(R datasheet.pdf
FRNT PNL AMC MTCA RC1.2 3LED datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf