AVX Corporation SR122A330JAR
SR122A330JAR picture photo
Mfg. Part Number
SR122A330JAR
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR122A330JAR.pdf
Availability of SR122A330JAR
QUANTITY
SR122A330JAR Order Process
Ship out your order
Specifications of SR122A330JAR
Internal Part NumberEIS-SR122A330JAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesSkyCap® SR
PackagingBulk
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR122A330JAR
Related LinksSR122A, SR122A330JAR Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR122A330JAR Details Description
Related parts for SR122A330JAR
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 1F 20% 25V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME RWE GRN datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT PIN datasheet.pdf