AVX Corporation SR122A680JARTR1
SR122A680JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR122A680JARTR1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR122A680JARTR1.pdf
Availability of SR122A680JARTR1
QUANTITY
SR122A680JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR122A680JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR122A680JARTR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR122A680JARTR1
Related LinksSR122A6, SR122A680JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR122A680JARTR1 Details Description
Related parts for SR122A680JARTR1
CONN HEADER .100 DUAL R/A 42POS datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 106/33C4 ARINC 404 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
MOD WI-9M 64MB SDRAM 128MB FLASH datasheet.pdf
1X4 EMI HOUSING ASSY 1 DEGREE datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 104MHZ 8WSON datasheet.pdf
2+2 DIL MALE CONN VERT LATCH datasheet.pdf
RES 499 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
OSC XO 19.6608MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf