AVX Corporation SR152A220JAAAP2
SR152A220JAAAP2 picture photo
Mfg. Part Number
SR152A220JAAAP2
Brief Description
CAP CER 22PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR152A220JAAAP2.pdf
Availability of SR152A220JAAAP2
QUANTITY
SR152A220JAAAP2 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR152A220JAAAP2
Internal Part NumberEIS-SR152A220JAAAP2
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR152A220JAAAP2
Related LinksSR152A2, SR152A220JAAAP2 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR152A220JAAAP2 Details Description
Related parts for SR152A220JAAAP2
CONN RECPT 15POS .1" POL UNLOAD datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRIVER 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% 2812 datasheet.pdf
RES 1.91M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf