AVX Corporation SR152A330JARTR1
SR152A330JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR152A330JARTR1
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR152A330JARTR1.pdf
Availability of SR152A330JARTR1
QUANTITY
SR152A330JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR152A330JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR152A330JARTR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package3,500
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR152A330JARTR1
Related LinksSR152A3, SR152A330JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR152A330JARTR1 Details Description
Related parts for SR152A330JARTR1
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 1A SOT89-3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT FH 40POS .050 VERT datasheet.pdf
BUZZ VDC 2KHZ FAST DBL PULSE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.45M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf