AVX Corporation SR152A4R3CAA
SR152A4R3CAA picture photo
Mfg. Part Number
SR152A4R3CAA
Brief Description
CAP CER 4.3PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR152A4R3CAA.pdf
Availability of SR152A4R3CAA
QUANTITY
SR152A4R3CAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SR152A4R3CAA
Internal Part NumberEIS-SR152A4R3CAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package1,000
SeriesSkyCap® SR
PackagingBulk
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.81mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR152A4R3CAA
Related LinksSR152A, SR152A4R3CAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR152A4R3CAA Details Description
Related parts for SR152A4R3CAA
CONN SMB JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS SKT datasheet.pdf
GT 4C 4#16S PIN PLUG datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 0.27A SOT23 datasheet.pdf