AVX Corporation SR212C332KARTR1
SR212C332KARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR212C332KARTR1
Brief Description
CAP CER 3300PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
SR212C332KARTR1.pdf
Availability of SR212C332KARTR1
QUANTITY
SR212C332KARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR212C332KARTR1
Internal Part NumberEIS-SR212C332KARTR1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR212C332KARTR1
Related LinksSR212C3, SR212C332KARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR212C332KARTR1 Details Description
Related parts for SR212C332KARTR1
ENDPLATE 1.5MM OR ZDU2.5 2/3/4AN datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
IC DSP QUAD 1GHZ 783FCPBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1.5MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
BLADE, SHEAR, RIGHT datasheet.pdf
TV 7C 7#20 PIN RECP datasheet.pdf
100UF 400V 18X40MM 105C 2500H datasheet.pdf