AVX Corporation SR215A222JARTR1
SR215A222JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR215A222JARTR1
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR215A222JARTR1.pdf
Availability of SR215A222JARTR1
QUANTITY
SR215A222JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR215A222JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR215A222JARTR1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR215A222JARTR1
Related LinksSR215A2, SR215A222JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR215A222JARTR1 Details Description
Related parts for SR215A222JARTR1
IC DIFF AMP RF/IF LOWDIST 10MSOP datasheet.pdf
MODEM SOCKET CDMA 800/1900 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.35K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
14+14 DIL SMT SHRD PIN HDR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B M25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 65POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 7.5NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf