AVX Corporation SR215A330JARTR1
SR215A330JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR215A330JARTR1
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR215A330JARTR1.pdf
Availability of SR215A330JARTR1
QUANTITY
SR215A330JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR215A330JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR215A330JARTR1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR215A330JARTR1
Related LinksSR215A3, SR215A330JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR215A330JARTR1 Details Description
Related parts for SR215A330JARTR1
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 2.20V SOT23-3 datasheet.pdf
IC SSR HI SIDE 60V PENTAWATT datasheet.pdf
PET 1 1/2" BLACK 200' datasheet.pdf
FAN PANEL ASSEMBLY W/3 HOLES datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 7.50MM R/A SLDR datasheet.pdf