AVX Corporation SR215A332JARTR1
SR215A332JARTR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR215A332JARTR1
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
SR215A332JARTR1.pdf
Availability of SR215A332JARTR1
QUANTITY
SR215A332JARTR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR215A332JARTR1
Internal Part NumberEIS-SR215A332JARTR1
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR215A332JARTR1
Related LinksSR215A3, SR215A332JARTR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR215A332JARTR1 Details Description
Related parts for SR215A332JARTR1
CONN HEADER .100 SINGL R/A 29POS datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 100MM 0.81 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 20% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC QUAD D/A CONV 12-BIT 20-SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 100V 20% BX 1825 datasheet.pdf