AVX Corporation SR221C332KAA
SR221C332KAA picture photo
Mfg. Part Number
SR221C332KAA
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
SR221C332KAA.pdf
Availability of SR221C332KAA
QUANTITY
SR221C332KAA Order Process
Ship out your order
Specifications of SR221C332KAA
Internal Part NumberEIS-SR221C332KAA
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.300" (7.62mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR221C332KAA
Related LinksSR221C, SR221C332KAA Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR221C332KAA Details Description
Related parts for SR221C332KAA
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 3/8" datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3/8" datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 8SMD datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 101.6MMX4.6M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 820K OHM 9SIP datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RTMR COMPONENT RETAINER datasheet.pdf
CTV 128C 128#22D SKT RECP datasheet.pdf
MICRO 21C P 12" RBW JCKS HT NI datasheet.pdf