Yageo SR2512KK-0722RL
SR2512KK-0722RL picture photo
Mfg. Part Number
SR2512KK-0722RL
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22 OHM 10% 1W 2512
Datasheet Download
SR2512KK-0722RL.pdf
Availability of SR2512KK-0722RL
QUANTITY
SR2512KK-0722RL Order Process
Ship out your order
Specifications of SR2512KK-0722RL
Internal Part NumberEIS-SR2512KK-0722RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesPulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR2512KK-0722RL
Related LinksSR2512K, SR2512KK-0722RL Datasheet, Yageo Distributor
SR2512KK-0722RL Details Description
Related parts for SR2512KK-0722RL
RES SMD 1K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2MM GOLD DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 6A 125V datasheet.pdf
IC RCVR/DRVR 3.3/5 DIFF ECL 8DFN datasheet.pdf
INSULATOR 4-POS. BUS BAR .39 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BRACKET FEED MTG. datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 300VAC AXIAL datasheet.pdf
FUSE 6A DII/E27 500VAC datasheet.pdf