AVX Corporation SR321C224KAATR1
SR321C224KAATR1 picture photo
Mfg. Part Number
SR321C224KAATR1
Brief Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
SR321C224KAATR1.pdf
Availability of SR321C224KAATR1
QUANTITY
SR321C224KAATR1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR321C224KAATR1
Internal Part NumberEIS-SR321C224KAATR1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesSkyCap® SR
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.390" (9.91mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR321C224KAATR1
Related LinksSR321C2, SR321C224KAATR1 Datasheet, AVX Corporation Distributor
SR321C224KAATR1 Details Description
Related parts for SR321C224KAATR1
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.005 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SW KEYBRD MOD 3BUTTON SPST GRAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
LMZF 5/5/135 3.5 BK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
IC SRAM 32KBIT 55NS 68PGA datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 60POS datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
22AWG 25P 300V IND/O FOIL MPPE datasheet.pdf