Tripp Lite SR45UBSP1
SR45UBSP1 picture photo
Mfg. Part Number
SR45UBSP1
Manufacturer
Product Category
Racks
Brief Description
45U RACK ENCL SERVER CABINET
Datasheet Download
SR45UBSP1.pdf
Availability of SR45UBSP1
QUANTITY
SR45UBSP1 Order Process
Ship out your order
Specifications of SR45UBSP1
Internal Part NumberEIS-SR45UBSP1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Boxes, Enclosures, Racks
FamilyRacks
SeriesSmartRack™
Dimensions - Panel37.000" L x 78.750" H (939.80mm x 2000.25mm)
Dimensions - Overall43.000" L x 23.630" W x 83.750" H (1092.20mm x 600.20mm x 2127.25mm)
MaterialMetal, Steel
FeaturesCable Entry Systems, Locking, Removable Sides
StyleEnclosed, Bottom, Front, Sides, Top
TypeCabinet Rack
DoorSteel
ColorBlack
Mounting RailsTwo Pair
VentilationBack, Front, Top
Shipping InfoDrop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR45UBSP1
Related LinksSR45, SR45UBSP1 Datasheet, Tripp Lite Distributor
SR45UBSP1 Details Description
Related parts for SR45UBSP1
CONN HEADR BRKWAY .100 32POS R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS .200X.150 GOLD datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/8NPT 4.5V OVP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
C/A 50/125UM RIS MTRJ 3M1 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 30A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
10-825590-01S datasheet.pdf
6800UF 250V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf