Laird Technologies IAS SR49120WDA36NM
SR49120WDA36NM picture photo
Mfg. Part Number
SR49120WDA36NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT SECTOR 11DBI 36" N MALE
Datasheet Download
SR49120WDA36NM.pdf
Availability of SR49120WDA36NM
QUANTITY
SR49120WDA36NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SR49120WDA36NM
Internal Part NumberEIS-SR49120WDA36NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupSHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)5.4GHz
Frequency Range4.9GHz ~ 5.9GHz
Antenna TypeSector
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain11dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)1.030" (26.16mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR49120WDA36NM
Related LinksSR49120, SR49120WDA36NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
SR49120WDA36NM Details Description
Related parts for SR49120WDA36NM
RES 4.3 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
RES 246 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL TERM BLOCK GRAY datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1/2W .05% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 27.4K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf