Laird Technologies IAS SR5120WDA36NM
SR5120WDA36NM picture photo
Mfg. Part Number
SR5120WDA36NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT SECTOR 11DBI 36" N MALE
Datasheet Download
SR5120WDA36NM.pdf
Availability of SR5120WDA36NM
QUANTITY
SR5120WDA36NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SR5120WDA36NM
Internal Part NumberEIS-SR5120WDA36NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupSHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)5.5GHz
Frequency Range5.15GHz ~ 5.85GHz
Antenna TypeSector
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain11dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)1.030" (26.16mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR5120WDA36NM
Related LinksSR5120, SR5120WDA36NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
SR5120WDA36NM Details Description
Related parts for SR5120WDA36NM
IC PWR AMP RF 28V 30W TO272-16 datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN STACKER 36POS 0.100" T/H datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE ONE TIME FAST ACT 250V 350A datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 16.51MM datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO213AA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 1W DO214AC datasheet.pdf