Laird Technologies IAS SR5120WDA36NM
SR5120WDA36NM picture photo
Mfg. Part Number
SR5120WDA36NM
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANT SECTOR 11DBI 36" N MALE
Datasheet Download
SR5120WDA36NM.pdf
Availability of SR5120WDA36NM
QUANTITY
SR5120WDA36NM Order Process
Ship out your order
Specifications of SR5120WDA36NM
Internal Part NumberEIS-SR5120WDA36NM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupSHF (f > 4 GHz)
Frequency (Center/Band)5.5GHz
Frequency Range5.15GHz ~ 5.85GHz
Antenna TypeSector
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain11dBi
Power - Max-
Features-
TerminationConnector, N Male
Ingress Protection-
Mounting TypeBracket Mount
Height (Max)1.030" (26.16mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SR5120WDA36NM
Related LinksSR5120, SR5120WDA36NM Datasheet, Laird Technologies IAS Distributor
SR5120WDA36NM Details Description
Related parts for SR5120WDA36NM
IDC CABLE - MSD16K/MC16M/MCE16K datasheet.pdf
IDC CABLE - HKC24S/AE24G/HKC24S datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
CONN SPAD SPRNG 14-16 AWG #10 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI HEX NUT ROUND datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf