Bourns Inc. SRF1280A-150M
SRF1280A-150M picture photo
Mfg. Part Number
SRF1280A-150M
Brief Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 15UH SMD
Datasheet Download
SRF1280A-150M.pdf
Availability of SRF1280A-150M
QUANTITY
SRF1280A-150M Order Process
Ship out your order
Specifications of SRF1280A-150M
Internal Part NumberEIS-SRF1280A-150M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductBourns - SMD Power Inductor Series
FamilyArrays, Signal Transformers
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SRF1280A
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Coils2
Inductance - Connected In Series60µH
Inductance - Connected In Parallel15µH
Tolerance±20%
Current Rating - Parallel5.03A
Current Rating - Series2.51A
Current Saturation - Parallel9.66A
Current Saturation - Series4.83A
DC Resistance (DCR) - Parallel33.3 mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series129 mOhm Max
ShieldingShielded
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height0.315" (8.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRF1280A-150M
Related LinksSRF128, SRF1280A-150M Datasheet, Bourns Inc. Distributor
SRF1280A-150M Details Description
Related parts for SRF1280A-150M
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPST-NO 20A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 16POS DUAL SMT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
840E 125V ALARM W/LENS .375A datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 8V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf