Bourns Inc. SRF2012A-261YA
SRF2012A-261YA picture photo
Mfg. Part Number
SRF2012A-261YA
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
COMMON MODE CHIP INDUCTORS
Datasheet Download
SRF2012A-261YA.pdf
Availability of SRF2012A-261YA
QUANTITY
SRF2012A-261YA Order Process
Ship out your order
Specifications of SRF2012A-261YA
Internal Part NumberEIS-SRF2012A-261YA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesAutomotive, AEC-Q200, SRF2012AA
PackagingTape & Reel (TR)
Filter TypeData, Signal Line
Number of Lines2
Inductance-
Current300mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Impedance260 Ohm
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)0.055" (1.40mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pad
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRF2012A-261YA
Related LinksSRF2012, SRF2012A-261YA Datasheet, Bourns Inc. Distributor
SRF2012A-261YA Details Description
Related parts for SRF2012A-261YA
IC CPLD 64MC 10NS 100LQFP datasheet.pdf
CARD EDGE 144PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC TXRX CLK MULTIPROT 28-SSOP datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 2A 170 MOHM TH datasheet.pdf