TE Connectivity Raychem Cable Protection SRFR-29/20-8-SP
SRFR-29/20-8-SP picture photo
Mfg. Part Number
SRFR-29/20-8-SP
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEAT SHRINK TUBING
Datasheet Download
SRFR-29/20-8-SP.pdf
Availability of SRFR-29/20-8-SP
QUANTITY
SRFR-29/20-8-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of SRFR-29/20-8-SP
Internal Part NumberEIS-SRFR-29/20-8-SP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRFR-29/20-8-SP
SRFR-29/20-8-SP Details Description
Related parts for SRFR-29/20-8-SP
CONN HEADER 2POS 7.92MM R/A TIN datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 55NS 32VSOP datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf