Bourns Inc. SRR7045-220M
SRR7045-220M picture photo
Mfg. Part Number
SRR7045-220M
Brief Description
FIXED IND 22UH 1.5A 70 MOHM SMD
Datasheet Download
SRR7045-220M.pdf
Availability of SRR7045-220M
QUANTITY
SRR7045-220M Order Process
Ship out your order
Specifications of SRR7045-220M
Internal Part NumberEIS-SRR7045-220M
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating1.5A
Current - Saturation1.15A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq26 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant21MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRR7045-220M
Related LinksSRR704, SRR7045-220M Datasheet, Bourns Inc. Distributor
SRR7045-220M Details Description
Related parts for SRR7045-220M
KIT DEMO PSOC CAPSENSE datasheet.pdf
IDC CABLE - MDN36K/MC36F/MDN36K datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE REC 16-DIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 12VDC datasheet.pdf
RES 1.00K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GATE DRVR 16SOIC datasheet.pdf
ADAPTER BOARD SKT CQ256-FG896 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf