| Internal Part Number | EIS-SRS-1-1.135 | |
| Screw, Thread Size | #4 | |
| Diameter - Inside | 0.106" (2.70mm) | |
| Diameter - Outside | 0.250" (6.35mm) 1/4" | |
| Between Board Height | 1.135" (28.83mm) | |
| Length - Overall | 1.135" (28.83mm) | |