Bivar, Inc. SRS-1-26MM
SRS-1-26MM picture photo
Mfg. Part Number
SRS-1-26MM
Brief Description
ROUND SPACER #4 PVC 26MM
Datasheet Download
SRS-1-26MM.pdf
Availability of SRS-1-26MM
QUANTITY
SRS-1-26MM Order Process
Ship out your order
Specifications of SRS-1-26MM
Internal Part NumberEIS-SRS-1-26MM
GenderFemale, Female
Screw, Thread Size#4
Diameter - Inside0.106" (2.70mm)
Diameter - Outside0.250" (6.35mm) 1/4"
Between Board Height1.024" (26.00mm)
Length - Overall1.024" (26.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRS-1-26MM
Related LinksSRS-1, SRS-1-26MM Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
SRS-1-26MM Details Description
Related parts for SRS-1-26MM
MOSFET N-CH 150V 45.1A D2PAK datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD W/AMP 24SOIC datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR LPR510AL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 6A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
IGBT 600V 12A 77W D2PAK datasheet.pdf
CONDUCT MARKER CARRIER CLOSED datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 12POS datasheet.pdf