Bivar, Inc. SRS-2-10MM
SRS-2-10MM picture photo
Mfg. Part Number
SRS-2-10MM
Brief Description
ROUND SPACER #6 PVC 10MM
Datasheet Download
SRS-2-10MM.pdf
Availability of SRS-2-10MM
QUANTITY
SRS-2-10MM Order Process
Ship out your order
Specifications of SRS-2-10MM
Internal Part NumberEIS-SRS-2-10MM
GenderFemale, Female
Screw, Thread Size#6
Diameter - Inside0.125" (3.18mm) 1/8"
Diameter - Outside0.250" (6.35mm) 1/4"
Between Board Height0.394" (10.00mm)
Length - Overall0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRS-2-10MM
Related LinksSRS-2, SRS-2-10MM Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
SRS-2-10MM Details Description
Related parts for SRS-2-10MM
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
TRANSISTOR RF 20W GAAS NI-360 datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES SMD 70.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 5W T18 datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf