Bivar, Inc. SRS-4-12MM
SRS-4-12MM picture photo
Mfg. Part Number
SRS-4-12MM
Brief Description
ROUND SPACER M3 PVC 12MM
Datasheet Download
SRS-4-12MM.pdf
Availability of SRS-4-12MM
QUANTITY
SRS-4-12MM Order Process
Ship out your order
Specifications of SRS-4-12MM
Internal Part NumberEIS-SRS-4-12MM
GenderFemale, Female
Screw, Thread SizeM3
Diameter - Inside0.113" (2.87mm)
Diameter - Outside0.250" (6.35mm) 1/4"
Between Board Height0.472" (12.00mm)
Length - Overall0.472" (12.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SRS-4-12MM
Related LinksSRS-4, SRS-4-12MM Datasheet, Bivar, Inc. Distributor
SRS-4-12MM Details Description
Related parts for SRS-4-12MM
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 16QFN datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG TO N JACK datasheet.pdf
KIT EVAL FOR W681360 datasheet.pdf
CONN GASKET SEAL RING 9005 PG 42 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.5A DPAK datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15VIN 12VOUT 2W datasheet.pdf
TL8012-S3, 110VAC, PTR, 4NC+1NO datasheet.pdf
IC CAPSENCE 16K FLASH 16QFN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 176.8382MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 234 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf