Bel Fuse Inc. SS-73100-070
SS-73100-070 picture photo
Mfg. Part Number
SS-73100-070
Brief Description
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD
Datasheet Download
SS-73100-070.pdf
Availability of SS-73100-070
QUANTITY
SS-73100-070 Order Process
Ship out your order
Specifications of SS-73100-070
Internal Part NumberEIS-SS-73100-070
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationPlug RoHS Compliance
PCN Design/SpecificationMultiple Connectors Labeling/Logo 10/Dec/2014
Number of Ports12
TerminationSolder
ShieldingUnshielded
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Housing MaterialThermoplastic
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SS-73100-070
Related LinksSS-731, SS-73100-070 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
SS-73100-070 Details Description
Related parts for SS-73100-070
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 50V datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-AA-516-I1 datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf